Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym

Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym

Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym

Data Wydarzenia: 28 października – 31 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej we współpracy ze Stowarzyszeniem Trienale ze Słowacji zaprasza na 6. edycję międzynarodowej wystawy pod tytułem Textile Art of Today, która odbywa się raz do roku w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Tegoroczny temat przewodni prac Enviro and Art zachęcał artystów do ukazywania zmian klimatu i zagadnień dotyczących ochrony środowiska poprzez konstrukcje tekstylne.

Ogólnym celem wystawy Textile Art of Today jest ukazywanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny twórczej o wyjątkowo dużym potencjale. Ogromną rolę w ocenie prac konkursowych spełnia innowacyjność, eksperymentowanie z fakturą, przekraczanie granic tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych. Z tego powodu wystawa przyciąga uwagę artystów z całego świata.

Zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych! Wernisaż wystawy Textile Art of Today odbędzie się w piątek 28 października w jednym z oddziałów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, a dokładniej w Starej Fabryce. Będzie ją można oglądać w formie ekspozycji czasowej aż do 31 grudnia.

fot. Muzeum Historyczne Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.