Tancerze z ZPiT Bielsko podbili serca Amerykanów

Tancerze z ZPiT Bielsko podbili serca Amerykanów

Tancerze z ZPiT Bielsko podbili serca Amerykanów

Data Wydarzenia: 18-31 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Obok sukcesów rodzimych sportowców warto czasem wspomnieć o osiągnięciach, jakie udaje się zdobyć grupom artystycznym z naszego regionu. Jak się okazuje, Zespół Pieśni i Tańca Bielsko podbił serca Amerykanów podczas dwóch wielkich festiwali folkowych w Ameryce, na których gościł w dniach od 18 do 31 lipca. Bielscy tancerze zachwycili widownię swoją regionalnością, strojami i bogactwem kulturowym.

W sumie ZPiT Bielsko wystąpił na 12 koncertach w ramach Magic Valley Folk Festival w Burley w stanie Idaho i World Folkfest w Springville w stanie Utah. Na wszystkich występach postawiono na regionalizm – tancerze zaprezentowali tańce górali żywieckich, cieszyńskie, sądeckie, lubelskie i z Beskidu Śląskiego, które do tamtej pory były nieznane Amerykanom. Oprócz tego delegaci z Bielska oferowali zajęcia warsztatowe dla dzieci, gdzie opowiadali o powiecie bielskim i o lokalnym folklorze, a także uczyli podstawowych kroków tanecznych.

ZPiT Bielsko spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony rodzin goszczących ich pod swoim dachem, jak i organizatorów czy uczestników obu festiwali w Ameryce. Tancerze pochwalili się również, że otrzymali już zaproszenie na podobną imprezę organizowaną we Francji. To naprawdę spore wyróżnienie dla naszego rodzimego Bielska.

fot. UM Bielsko-Biała / ZPiT BielskoBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.