Tajemnica znikających drogowskazów w Beskidach wyjaśniona!

Tajemnica znikających drogowskazów w Beskidach wyjaśniona!

——

Data Wydarzenia: 16 listopada, 2021;
Miejsce: Beskid Mały.

——

Jakiś czas temu dostrzeżono kilkanaście przypadków powalonych drogowskazów, które wskazują kierunek na szlakach, zauważono także brak tabliczek z nazwami szczytów. Podobne sytuacje obserwowano coraz częściej m.in. w rejonie Leskowca i Łamanej Skały w Beskidzie Małym. Jako dowód posłużyły zdjęcia zszokowanych wędrowców.

Początkowo winą za zniszczenia obarczano panujące trudne warunki pogodowe. W końcu wyszło jednak na jaw, że wandalami są nieodpowiedzialni turyści. Dziennikarze z serwisów informacyjnych ustalili, że to nowy trend panujący wśród nierozsądnych podróżników. Do czego są im potrzebne skradzione tabliczki? Chuligani traktują je jak trofeum albo pamiątkę – w ten sposób chwalą się zdobyciem danego szczytu lub odwiedzinami w wyjątkowo malowniczym miejscu. Jak widać, same zdjęcia już im nie wystarczają.

Ta głupia moda to spory problem, zwłaszcza dla budżetów pomniejszych instytucji górskich. Przedstawiciele koła PTTK “Chałupa” naprawili szkody, lecz ze smutkiem informują, że podobne sytuacje stanowią ogromne wyzwanie dla niewielkich środków finansowych, jakimi na obecną chwilę dysponują.

Działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz andrychowskiego koła “Chałupa” apelują o zaprzestanie aktów wandalizmu na znakach turystycznych.

Komentarze (2)

Bezmyślność ludzka nie zna granic!

Polska… tutaj nadal jak czegoś nie przykręcisz śrubami i nie zepniesz łańcuchem to ukradną.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.