Tadeusz Mikulski - 70 lat w służbie przewodnictwa i GOPR

Tadeusz Mikulski – 70 lat w służbie przewodnictwa i GOPR

 

Tadeusz Mikulski - 70 lat w służbie przewodnictwa i GOPR

Data Wydarzenia: 20 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W dniu 20 sierpnia obchodzono niezwykłe święto. Ponad 90-letni bielszczanin Tadeusz Mikulski świętował 70-lecie pracy w służbie przewodnictwa górskiego i GOPR. Obchody w ramach tak poważnego jubileuszu zorganizowali specjalnie dla niego Towarzystwo Miłośników Ziemi i Akademickie Koło Przewodników Górskich w Bielsku-Białej.

Tadeusz Mikulski to żywa legenda Beskidów. Jego bogaty życiorys od najmłodszych lat koncentrował się wokół ukochanych gór. Był ratownikiem GOPR, prezesem Kół Przewodników Beskidzkich PTTK czy członkiem Komisji Przewodników Turystycznych w Warszawie. Sam znakował turystyczne szlaki beskidzkie, powołał do życia Polskie Stowarzyszenie Przewodników Górskich w Bielsku-Białej, współpracował z trzema Parkami Narodowymi, egzaminował i szkolił górskich przewodników. Oprócz tego edukował młodzież, pielęgnując pamięć o przeszłości – do dziś udziela nieodpłatnych prelekcji dotyczących turystyki i historii Beskidów.

W trakcie swojej wiernej, 70-letniej służby zasłużył na wiele nagród, w tym Srebrny Krzyż Zasługi czy Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Tadeusz Mikulski - 70 lat w służbie przewodnictwa i GOPR

Na swoim ostatnim benefisie Tadeusz Mikulski otrzymał podziękowania i pamiątkową paterę z rąk samego Prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Pośród gości na uroczystości znaleźli się także m.in. przedstawiciele Babiogórskiego PN i Komendy Hufca ZHP w Bielsku-Białej czy szef Beskidzkiej Grupy GOPR – wszyscy życzyli mu zdrowia i podziękowali za wiele lat owocnej współpracy.

fot. UM Bielsko-Biała / Stanisław Biłka
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.