Szyndzielnia - hotele i apartamenty na przedgórzu Dębowca?

Szyndzielnia – hotele i apartamenty na przedgórzu Dębowca?

Szyndzielnia - hotele i apartamenty na przedgórzu Dębowca?

Data Wydarzenia: 20 czerwca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Nieciekawe wieści docierają do nas z Bielska-Białej. Jak się okazuje, chodzą słuchy o planowanych inwestycjach deweloperskich na przedgórzu Szyndzielni i Dębowca tuż obok obszarów prawnie chronionych – bielscy radni interweniowali już w tej sprawie u Prezydenta Miasta. Czyżby kolejny chroniony rejon na terenach Beskidów był zagrożony?

Informacje o planach dewelopera dotyczących przedgórza Szyndzielni oraz Dębowca pochodzą od mieszkańców ulic Karbowej, Skrajnej i Alei Armii Krajowej, do których docierają wieści o nadchodzących budowach. Zaplanowane inwestycje deweloperskie obejmują m.in. powstanie wysokich budynków wielorodzinnych, hoteli i apartamentów w bardzo bliskim sąsiedztwie terenów należących do Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.

Sprawą zainteresowali się bielscy radni z klubu Niezależni.BB, którzy interweniowali już w tej sprawie u Prezydenta Miasta. W swojej interpelacji z dnia 15 czerwca stwierdzili, że w tym rejonie priorytetem powinna być ochrona przyrody i zachowanie wartości krajobrazowych regionu. Z tego powodu apelują o przegląd planów zagospodarowania przestrzennego w okolicy ulic Korbowej, Skrajnej i pobliża Doliny Gościnnej w celu uniemożliwienia deweloperom budowy wysokich budynków w tak bliskiej odległości od terenów chronionych.

Czy i jak zakończy się ta sprawa – dowiemy się wkrótce.

fot. WikipediaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (1)

Mam nadzieję, że petycja uratuje szyndzielnie przez chciwymi deweloperami. Dobrze redakcja robi poruszając tak ważne tematy.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.