Szlaki do wędrówek z psami w Gorczańskim Parku Narodowym

Szlaki do wędrówek z psami w Gorczańskim Parku Narodowym

Szlaki do wędrówek z psami w Gorczańskim Parku Narodowym

Data Wydarzenia: 30 maja, 2022;
Miejsce: Gorczański Park Narodowy;

——

Gorce to nie tylko jedno z najpiękniejszych zielonych pasm górskich w Beskidzie Zachodnim, ale także ważny korytarz migracyjny dla dużych zwierząt górskich, m.in. niedźwiedzi. Właśnie z tego powodu Gorczański Park Narodowy przypomina o ogólnych zasadach bezpieczeństwa oraz prezentuje mapę szlaków do wędrówek z psami.

Przede wszystkim uprasza się, by na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego poruszać się w godzinach od świtu do zmierzchu jedynie po specjalnie do tego przygotowanych ścieżkach. Dodatkowo na wędrówkę z psem na smyczy można wybrać się tylko po wyznaczonych szlakach, które zaznaczone zostały na mapie kolorem fioletowym – jest ich łącznie 6, z czego większość przebiega w granicach parku. Warto zwrócić na nie uwagę, aby nie utrudniać przemieszczania się dzikich zwierząt.

Pamiętajmy, że do Gorczańskiego Parku Narodowego można wybrać się na szlaki do wędrówek z psem, należy jednak podróżować, mając zawsze na uwadze szacunek do przyrody.

fot. GPNBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.