Szkolenie dla ratowników GOPR na terenie Beskidów

Szkolenie dla ratowników GOPR na terenie Beskidów

——

Data Wydarzenia: 3-7 listopad.
Miejsce: Szczyrk.

——

Aż cztery dni trwało w Szczyrku centralne szkolenie ewakuacyjne II stopnia, którego pomyślne ukończenie jest niezbędne do otrzymania stopnia starszego ratownika górskiego. W treningu brali udział ratownicy GOPR z różnych oddziałów, m.in. z Beskidów, Bieszczad, Karkonoszy i Sudetów.

Szkolenie dla ratowników GOPR na terenie Beskidów

Ćwiczenia polegały na przeprowadzaniu symulacji akcji ratowniczych na dużych wysokościach. Wybrani przedstawiciele górskiego pogotowia trenowali wykonywanie działań ratowniczych na drzewach w razie konieczności ratowania zawieszonych na nich paralotniarzy oraz ewakuację poszkodowanych z kolei liniowej w przypadku jej niespodziewanego zatrzymania się. Na koniec odbywały się również zaliczenia w postaci poszczególnych zadań.

Szkolenie dla ratowników GOPR na terenie Beskidów

Takie praktyczne szkolenia z pewnością przydadzą się ratownikom w celu efektywnego udzielania pomocy turystom w górach.

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.