Szczyrk: powstanie Stowarzyszenia Gmin Górskich

Szczyrk: powstanie Stowarzyszenia Gmin Górskich

Szczyrk: powstanie Stowarzyszenia Gmin Górskich

Data Wydarzenia: 8 listopada, 2022;
Miejsce: Szczyrk, powiat bielski;

——

W dniu 8 listopada w Szczyrkowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość powstania Stowarzyszenia Gmin Górskich, którego celem jest zrzeszanie miejscowości turystycznych z polskich gór i wspólne reprezentowanie ich interesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Stanowisko Prezesa nowo powstałej organizacji objął Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy.

Powstanie Stowarzyszenia Gmin Górskich to przełomowy moment we wzajemnej współpracy polskich kurortów górskich. Głównym zadaniem organizacji będzie wspieranie działalności turystycznej i wszechstronnego rozwoju gmin górskich, obrona ich wspólnych interesów, a także prowadzenie działań na rzecz reklamy i promocji ośrodków kultury, rekreacji lub sportu na terenie gmin członkowskich. Obecnie do organizacji należą dwa beskidzkie miasta, Szczyrk i Wisła, a oprócz nich również Karpacz, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska czy Zakopane – włodarze wszystkich tych miejscowości byli obecni przy podpisaniu porozumienia.

Jak twierdzi Prezes Stowarzyszenia Gmin Górskich Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy, górskie gminy borykają się z podobnymi problemami, m.in. w zakresie energii czy funkcjonowania ośrodków narciarskich i turystycznych. Z tego powodu zawiązana wspólnota ma ułatwić im przetrwanie nadchodzącej zimy oraz wprowadzanie korzystnych dla nich zmian w Sejmie.

fot. Miasto Szczyrk – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.