Szczyrk - powstało Muzeum Górskie obok skoczni Skalite

Szczyrk – powstało Muzeum Górskie obok skoczni Skalite

Szczyrk - powstało Muzeum Górskie obok skoczni Skalite

Data Wydarzenia: od 16 czerwca, 2022;
Miejsce: Szczyrk, powiat bielski;

——

W dniu 16 czerwca tuż przy skoczni Skalite w Szczyrku oddano do użytku Muzeum Górskie, czyli nowy obiekt kulturalny, który ukazywać będzie wystawy związane z historią turystyki, sportu oraz kultury ludowej na terenie Beskidów. W związku z tym główny partner projektu, Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku, zaprasza chętnych na otwarcie i na serię ciekawych wydarzeń.

Wystawy w Muzeum Górskim ukazywać będą m.in. kolejne etapy rozwoju dziedzictwa kulturowego z okolic Karpat i Beskidów, miejscowości turystycznej Szczyrk oraz narciarstwa z regionu. Na otwarcie obiektu przygotowano bardzo interesującą ofertę wydarzeń, które odbywać się będą do końca czerwca. W dniu 16 czerwca przewidziano warsztaty serowarstwa, 17 czerwca będzie koncert kapeli góralskiej, a 30 czerwca odbędzie się spotkanie ze Stefanem Hulą, znanym skoczkiem narciarskim, który opowie o historii narciarstwa i przybliży sylwetki innych sławnych beskidzkich olimpijczyków.

Muzeum Górskie zlokalizowano przy kompleksie skoczni Skalite, obok deptaka nad rzeką Żylicą. 

fot. Miasto Szczyrk – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (1)

Fajne miejsce! Polecamy Każdemu!!!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.