Święto Trzech Kultur w bielskiej Kubiszówce

Ś

Święto Trzech Kultur w bielskiej Kubiszówce

Święto Trzech Kultur w bielskiej Kubiszówce

Data Wydarzenia: 11-19 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

MDK Bielsko, Miasto Bielsko-Biała i bielska Kubiszówka zapraszają wspólnie na Święto Trzech Kultur, czyli niezwykłe wydarzenie świąteczne ukazujące wyjątkowość kultury żydowskiej. Podczas sześciu różnych spotkań uczestnicy imprezy będą mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi zwyczajami ludności żydowskiej. Wstęp wolny!

Główny cel Święta Trzech Kultur to przybliżenie wielokulturowego i wielowyznaniowego aspektu miasta Bielsko-Biała. W ciągu całego tygodnia spotkań w bielskiej Kubiszówce skupimy się na bogatej kulturze żydowskiej – uczestnicy zapoznają się z żydowską muzyką, tańcem, sztuką i historią, o których opowiedzą nam najbardziej znani działacze kulturowi pochodzenia żydowskiego. Nie zabraknie więc koncertów, warsztatów czy wernisaży wystaw malarskich.

Święto Trzech Kultur w bielskiej Kubiszówce potrwa cały tydzień od 11 do 19 grudnia. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny, obowiązują jednak zapisy. Dokładny program wydarzenia znajdziecie poniżej.

Święto Trzech Kultur w bielskiej Kubiszówce

fot. UM BBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.