Studnia Trzech Braci

Studnia Trzech Braci w Cieszynie zostanie wyremontowana

Studnia Trzech Braci

Data Wydarzenia: 26 lipca, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

W dniu 26 lipca na stronie internetowej Miasta Cieszyna pojawiła się dobra wiadomość dla lokalnych zabytków. Stara Studnia Trzech Braci, jeden z kluczowych elementów dla historii miejscowości, zostanie wyremontowana – prac renowacyjnych ma się podjąć Zakład Tynkarsko-Sztukatorski „Linia” z Trzebinii. Kwota planowanej inwestycji to blisko 150 tysięcy złotych.

Studnia Trzech Braci to dla Cieszynian wyjątkowe miejsce związane z legendą o założeniu ich miasta. Nic więc dziwnego w tym, że kwestia jej wyremontowania budzi spore emocje. W skład kompleksowych prac remontowych wejdą m.in. renowacja zadaszenia, iglicy, barierek ogrodzenia i kamiennej okładziny oraz demontaż starej tablicy pamiątkowej. Wszystko po to, by legendarny obiekt odzyskał swój dawny blask.

Renowacja obiektu ma się zakończyć jeszcze w tym roku – Studnia Trzech Braci zostanie wyremontowana do 24 grudnia.

fot. Miasto Cieszyn / Rafał SolińskiCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.