Studio Filmów Rysunkowych - były dyrektor oskarżony o nadużycia

Studio Filmów Rysunkowych – były dyrektor oskarżony o nadużycia

Studio Filmów Rysunkowych - były dyrektor oskarżony o nadużycia

Data Wydarzenia: 31 maja, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Źle się dzieje w bielskim Studio Filmów Rysunkowych. Najpierw w sposób skandaliczny bez przeprowadzenia konkursu powołano na szefa tej placówki Tomasza Małodobrego. Potem w lutym tego roku Ministerstwo Kultury odwołało go z piastowania tego stanowiska. Z kolei w ostatnich dniach Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ ujawniła, że były dyrektor Studia Filmów Rysunkowych odpowie przed sądem za liczne nadużycia i niedopełnienie ciążących na nim obowiązków.

O jakie wykroczenia tutaj chodzi? Przede wszystkim były dyrektor jest oskarżony o wystawianie fałszywych faktur VAT za usługi tłumaczenia, które rzekomo miały być wykonane na rzecz Studia Filmów Rysunkowych. Jak się okazało, żane z tłumaczeń nigdy nie powstało, ale zapłacono za nie ponad 200 tysięcy złotych. Ten proceder kwalifikuje się jako przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia.

Były dyrektor Studia Filmów Rysunkowych Tomasz Małodobry nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań w sprawie nadużyć. Udało się jednak ustalić, że był on wcześniej skazany, odbywał nawet karę pozbawienia wolności.

fot. WikipediaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (1)

ohoho to glinski poplynal

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.