Strzelnica w powiecie bielskim już wkrótce w Czechowicach!

Strzelnica w powiecie bielskim już wkrótce w Czechowicach!

Strzelnica w powiecie bielskim już wkrótce w Czechowicach!

Data Wydarzenia: do 31 grudnia, 2022;
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, powiat bielski;

——

Będzie kolejna inwestycja w regionie! Na swojej stronie internetowej Powiat Bielski poinformował o otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu Strzelnica w powiecie 2022. Dzięki przyznanym funduszom na terenie powiatu powstanie strzelnica laserowa, czyli profesjonalny symulator strzelania.

Powiat Bielski podał dokładne miejsce powstania nowego obiektu. Strzelnica ma zostać zlokalizowana w pomieszczeniach Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Jeszcze kilkanaście lat temu w pobliżu istniała strzelnica tradycyjna – teraz w murach czechowickiej szkoły powstanie strzelnica laserowa z czterema stanowiskami do strzelania. Korzystać z niej będą bielscy uczniowie w ramach lekcji z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Zarząd powiatu bielskiego ma również nadzieję, że jej powstanie wpłynie na popularyzację strzelectwa jako dyscypliny sportu.

Strzelnica laserowa w Czechowicach-Dziedzicach ma powstać do końca grudnia tego roku. Inwestycja pochłonie w całości kwotę dofinansowania w wysokości 200 tysięcy złotych, która stanowi większą część jej wartości. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Powiatu Bielskiego.

fot. Powiat BielskiBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.