Strażacy z OSP Buczkowice ostrzegają przed wężami!

Strażacy z OSP Buczkowice ostrzegają przed wężami!

Strażacy z OSP Buczkowice ostrzegają przed wężami!

Data Wydarzenia: 16 sierpnia, 2022;
Miejsce: Buczkowice, powiat bielski;

——

Strażacy biorą nieraz udział w naprawdę nietypowych akcjach. W dniu 16 sierpnia OSP Buczkowice interweniowała w sprawie węża, którego napotkano na terenie prywatnej posesji. Niecodzienny problem został szybko rozwiązany, jednak służby ostrzegają okolicznych mieszkańców przed podobnymi spotkaniami i przypominają o ogólnych zasadach bezpieczeństwa.

Do komendy OSP Buczkowice dotarło zgłoszenie o wężu w ogrodzie na terenie jednej z prywatnych posesji w Buczkowicach w powiecie bielskim. Początkowo miała to być czarna mamba, ale prędko okazało się, że to nasz polski zaskroniec, a nie jadowity gad z Afryki. Strażacy próbowali go złapać, lecz bezskutecznie – wąż zniknął w gęstwinach zarośli. Pomimo obserwacji zagrozonego terenu nie udało się go już odnaleźć.

Strażacy z OSP Buczkowice ostrzegają przed wężami!

W związku z paniką, jaką wywołało to niezwykle znalezisko, strażacy z OSP Buczkowice przypominają o prawidłowym zachowaniu w przypadku spotkania z wężem na swojej posesji. W takiej sytuacji nie wolno panikować – najlepiej ustalić gatunek węża, zawiadomić odpowiednie służby i czekać w bezpiecznej odległości. Nie trzeba obawiać się jadu. Tylko niektóre węże w Polsce są jadowite: na pogotowie należy się bezwłocznie zgłosić w przypadku ukąszenia np. przez żmiję zygzakowatą.

fot. OSP BuczkowiceBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.