Stowarzyszenie Olszówka przeciwko wycince na Sarnim Stoku

Stowarzyszenie Olszówka przeciw wycince na Sarnim Stoku

Stowarzyszenie Olszówka przeciwko wycince na Sarnim Stoku

Data Wydarzenia: 6-8 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Coraz głośniej słychać w mediach o sprawie inwestycji na Sarnim Stoku. Stowarzyszenie Olszówka razem z innymi instytucjami proekologicznymi i mieszkańcami miasta usilnie protestuje przeciwko wycince lasu i budowie kompleksu mieszkalno-hotelowego w pobliżu zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Sarni Stok w Bielsku-Białej.

Stowarzyszenie Olszówka przystąpiło do nasilonych działań protestacyjnych po niezbyt przychylnej dla terenów leśnych decyzji Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, który odstąpił od nakazu wykonania oceny oddziaływania planowanej budowy na środowisko. Przypomnijmy, że na terenie Sarniego Stoku w sąsiedztwie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego ma powstać kompleks hoteli i apartamentowców, co wiąże się z wycinką sporej powierzchni lasów. Obrońcy Sarniego Stoku tłumaczą, że obszar zagrożony wycięciem stanowi barierę ograniczającą negatywny, antropogeniczny wpływ na lokalne środowisko naturalne.

Sprawa prędko zyskała szeroki rozgłos. O proteście przeciwko zabudowie na Sarnim Stoku pisała Gazeta Wyborcza w swoim artykule, który znajdziecie tutaj. Jak ostatecznie zakończy się ten spór? Z pewnością wkrótce się dowiemy.

fot. Stowarzyszenie Olszówka – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.