Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Stacja Narciarska na Soszowie Wielkim to duży ośrodek narciarski w miejscowości Wisła i jeden z największych kurortów do wypoczynku zimowego w całych Beskidach. Obiekt ulokowano jedynie 4 kilometry od centrum miasta, w pobliżu dzielnicy Jawornik, przy sporym węźle szlaków górskich. Co roku przyciąga turystów za sprawą rozbudowanej infrastruktury turystycznej dla narciarzy i snowboardzistów oraz rozgrywanych tam wydarzeń kulturalnych.

Rodzaje wyciągów i tras narciarskich

Stacja Narciarska na Soszowie, podobnie jak Ośrodek Narciarski Czantoria i Ośrodek Poniwiec na Małej Czantorii, dysponuje szerokim wyborem wyciągów oraz tras narciarskich zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy.

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Na Soszowie funkcjonują wyciągi:

 • krzesełkowy, czyli kanapowy (H0) – najdłuższa, wygodna 4-osobowa kolejka liniowa, w sezonie zimowym czynna od 08:00 rano aż do godziny 22:00;
 • podwójny orczykowy (H1), ciągnący się z górnej stacji na szczyt;
 • talerzykowy (H2) wzdłuż jednej z łatwiejszych tras narciarskich;
 • talerzykowy (H3) na terenie przedszkola narciarskiego Ski Nova;
 • talerzykowy (H4), krótszy, prowadzący w kierunku szczytu;

Jeśli chodzi zaś o trasy narciarskie, do wyboru są:

 • 2 zielone trasy dla nowicjuszy, jedna wzdłuż wyciągu H1, druga w dolnej części stoku;
 • 2 niebieskie, łatwe trasy, jedna przy H0, druga wzdłuż H2;
 • 1 czerwona, trudniejsza trasa wzdłuż kolejki górskiej H0;
 • 1 czarny, bardzo trudny skrót zjazdowy przy jednej z niebieskich tras;

Podsumowując, łącznie z kolejką liniową mamy więc tutaj 5 wyciągów, a także 6 tras zjazdowych – wszystkie są odpowiednio oświetlone, naśnieżane i ratrakowane.

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Pozostałe atrakcje – gastronomia, wypożyczalnie, szkoły narciarskie i inne

Soszów może się pochwalić wachlarzem obiektów z zaplecza turystycznego. Przy czym wszelkie placówki umiejscowione zostały w najbardziej strategicznych punktach, m.in. przy dolnej i górnej stacji kolejki, przy trasach narciarskich, a nawet na szczycie góry, dzięki czemu zawsze ma się dostęp do gospody lub noclegowni.

Na obszarze ośrodka znaleźć można:

 • kilka punktów gastronomicznych i cateringowych, m.in. Zagroda Lepiarzówka, Szałas Pod Jaworem, Karczma czy Szałas Pod Lasem;
 • kilka noclegowni, np. Chatka Góralska przy budynku dolnej stacji;
 • Schronisko PTTK Soszów, jedno z najstarszych schronisk górskich w Beskidzie Śląskim;
 • szkoła i przedszkole narciarskie Ski Nova dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, czyli placówka szkoleniowa z drużyną wykwalifikowanych instruktorów jazdy;
 • wypożyczalnia sprzętu, w której można zakupić brakujące elementy ekwipunku zimowego lub dokonać serwisu posiadanego wyposażenia;

Dodatkowo, na terenie stacji odbywają się różne imprezy kulturalne, przykładowo zbliżający się wielkimi krokami Sylwester na Stoku w Wiśle z nocnym szusowaniem i DJ-em.

Warto także wspomnieć, że również w pobliskiej dzielnicy Wisła-Jawornik z powodzeniem można znaleźć zakwaterowanie, w tym luksusowe hotele ze SPA i basenem. Miasto jest dobrze przystosowane do radzenia sobie z tysiącami turystów rocznie, nawet z tymi o najbardziej wygórowanych potrzebach.

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Stacja Narciarska na Soszowie – gigant wśród ośrodków

Nie bez powodu Stacja Narciarska na Soszowie cieszy się sympatią i renomą wśród narciarzy oraz snowboardzistów. To ogromny kompleks wyspecjalizowany w dostarczaniu rozrywki i noclegów dla całej rzeszy podróżnych. Różnorodność dostępnych tras narciarskich sprawia, że można go polecić każdemu zwolennikowi nart czy snowboardu. Na pewno warto odwiedzić Soszów, by samemu wypróbować wszystkie możliwe zjazdy i oferowane tam atrakcje.

Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

fot. Facebook Stacja Narciarska Soszów w Wiśle

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.