Sprint z Bielska-Białej triumfuje w biegach górskich

Data Wydarzenia: 30 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Bielski Sprint najlepszy w kraju! W dniu 30 lipca w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu alpejskim, podczas których delegacja młodzieży z KS Sprint Bielsko-Biała potwierdziła swoją dominację – młodzi biegacze zdobyli aż 3 tytuły mistrzowskie.

Pogoda podczas Mistrzostw Polski w biegach górskich nie rozpieszczała zawodników. Jednak pomimo deszczu i dość trudnych warunków na trasie bielska młodzież pokazała klasę. Młodzi biegacze z KS Sprint w klasyfikacji indywidualnej zdobyli łącznie 3 tytuły mistrzowskie i 1 wicemistrzowski w biegach na odległość 9, 6 i 2 km, a także zajęli trzecie miejsce w biegu na dystans 2 km. Natomiast w klasyfikacji drużynowej okazali się najlepsi w kraju.

Powyższe wyniki są naprawdę godne podziwu, biorąc pod uwagę młody wiek zawodników oraz niesprzyjające warunki panujące na trasie podczas biegów górskich, czyli biegów pod górkę.