Wisła Beskidy - Spotkanie z Myśliwym

Beskid Śląski

Wisła: Spotkanie z Myśliwym w Centrum Edukacji Ekologicznej

Na ciekawe spotkanie z Myśliwym zaprasza Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle.

W niedzielę 23 maja o godzinie 15:00 w budynku CEE będzie można zadawać ciekawe pytania panu Markowi Cieślarowi, który jest Myśliwym z Koła Łowieckiego “Głuszec” z Wisły.

Oprócz ciekawej dyskusji dla najmłodszych czeka zabawa, każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać pamiątkowy odcisk tropu w gipsie.

Już od najmłodszych lat warto poszerzać swoją wiedzę z edukacji przyrodniczej. Niestety wielu dorosłych ludzi nie widzi różnicy między Myśliwym, a kłusownikiem.

Ciekawostki:

Myśliwy obecnie zajmuje się się gospodarką łowiecką zgodnie z prawem łowieckim i etyką łowiecką. 

Do głównych zadań myśliwych należy ochrona i gospodarowanie populacjami zwierząt łownych, a także kształtowanie środowiska przyrodniczego na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny. 

W dawnych czasach myśliwy był osobą, która zajmowała się łowiectwem w celach pozyskiwania mięsa, skóry oraz trofeów. 

Obecnie polscy myśliwi zajmują się również ochroną przyrody i ochroną środowiska naturalnego, w tym przywracaniem przyrodzie zagrożonych gatunków zwierząt takich jak:  żubr, łoś, bóbr i sokół wędrowny.

——

Data Wydarzenia: 23 maj 2021,  godz. 15:00
Miejsce: Miasto Wisła, Centrum Edukacji Ekologicznej

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.