Spotkanie podróżnicze z Leszkiem Szurmanem w Cieszynie

9 stycznia: Koncert Kolęd w Cieszynie

——

Data Wydarzenia: 10 stycznia, 2022.
Miejsce: Cieszyn, Biblioteka Miejska.

——

Specjalnie z myślą o tych, którzy rozmyślają o turystycznych wojażach przez nasz kraj lub poza jego granicami, Biblioteka Miejska w Cieszynie zorganizowała wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Szurmanem, czyli jednym z najbardziej znanych w regionie podróżników, którego okrzyknięto “Cieszyńskim Wędrowniczkiem”. Okazja na to, by poznać go osobiście, pojawi się już 10 stycznia o godzinie 17:00.

Nazwisko Leszka Szurmana jest rozpoznawalne nie tylko w rejonie Cieszyna. Ten ponad 60-letni starszy pan ma na swoim koncie wiele długodystansowych wypraw podróżniczych przebytych pieszo, rowerem i kajakiem: zdobył Koronę Gór Polskich, przeszedł wszystkie długodystansowe szlaki w Sudetach i Górach Świętokrzyskich, Główny Szlak Beskidzki o długości 500 kilometrów, a nawet przejechał Wiślaną Trasę Rowerową o długości 1200 kilometrów. Warto również wspomnieć o jego charytatywnej wyprawie dookoła Polski na 1800 kilometrów na rzecz Fundacji Być Razem. To podróżnik z krwi i kości jedyny w swoim rodzaju!

Na spotkaniu w Cieszynie Leszek Szurman opowie o swoich niecodziennych podróżach i swojej najdłuższej wyprawie w życiu, liczącej przeszło 5500 kilometrów.

fot. Leszek Szurman Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.