Spektakl teatralny "Widmo" w Cieszynie

Spektakl teatralny “Widmo” w Cieszynie

——

Data Wydarzenia: 24 listopada 2021, godzina: 11:00 i 13:00.
Miejsce: Cieszyn.

——

Wielbicieli polskiej literatury na najwyższym poziomie zapraszamy do Cieszyna na niepowtarzalny spektakl teatralny inspirowany częścią II i IV “Dziadów” Adama Mickiewicza. Głównym zamysłem sztuki jest uzyskanie uniwersalności dzieła wielkiego poety, wzbudzenie refleksji na temat ludowej moralności i ukazanie dramatu współczesnego człowieka. Wydarzenie odbędzie się w Domu Narodowym, czyli w Cieszyńskim Ośrodku Kultury w dniu 24 listopada w dwóch godzinach, o 11:00 i 13:00.

Grupa Teatralna “Minus Jeden” zaprezentuje niepowtarzalny spektakl w reżyserii Izabeli Paszko i Donaty Wójcik-Bąbskiej. Sztukadość luźno opiera się o wydarzenia znane z fabuły lektury szkolnej – nie zabraknie zmian w klasycznej wersji dramatu, które pozwolą uwspółcześnić najważniejsze przesłanie utworu. Usłyszymy z pewnością mocną, rockową muzykę przeplataną ze śpiewami w języku litewskim, a do oglądania będzie niezwykłe widowisko artystyczne z dominacją ruchu, energii, dynamiki.

Charakterystyczną cechą spektaklu będzie przedstawienie tytułowej postaci Widma przy pomocy kilku aktorów występujących na scenie w tym samym czasie, co umożliwi ukazanie rozszczepienia osobowości oraz wniknięcie do umysłu osoby pogrążonej w obłędzie. Bohater stanie się więc żywą metaforą najskrytszych lęków, niespełnionych uczuć, nietrafionych wyborów, a także emocjonalnej i uczuciowej otchłani bez dna.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.