Spektakl teatralny "Betlejem Polskie" w Cieszynie

14 stycznia: Spektakl teatralny “Betlejem Polskie” w Cieszynie

——

Data Wydarzenia: 14 styczeń, 2022.
Miejsce: Cieszyn, Teatr.

——

W dniu 14 stycznia o godzinie 19:00 nadarzy się kolejna okazja na zobaczenie wspaniałego spektaklu teatralnego z 1904 roku pt. “Betlejem Polskie”, które łączy ze sobą tradycyjne noworoczne kolędowanie z najwspanialszymi patriotycznymi wspomnieniami z historii istnienia naszego kraju. Zainteresowanych zapraszamy do Teatru Cieszyńskiego po czeskiej stronie miasta Cieszyna.

Cieszyńscy aktorzy wystawią jasełka autorstwa poety i dramatopisarza epoki Młodej Polski, czyli Lucjana Rydla, który jest znany głównie za sprawą dramatu Stanisława Wyspiańskiego – ślub Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną był inspiracją do powstania słynnego “Wesela”. Poza tym sławę uzyskał właśnie dzięki sztuce “Betlejem Polskie”. Jej premiera miała miejsce w 1904 roku we Lwowie i zebrała niesamowite wprost recenzje. Do dziś uznaje się je za wielkie wydarzenie patriotyczne.

W “Betlejem Polskim” zobaczymy sceny związane z najważniejszymi momentami w historii Polski, a także aktorów wcielających się w wybitne historyczne postacie m.in. Jana III Sobieskiego.

fot. tdivadlo.cz

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.