Spacery historyczne po centrum Bielska-Białej

Spacery historyczne po centrum Bielska-Białej

Spacery historyczne po centrum Bielska-Białej

Data Wydarzenia: 19 listopada i 3 grudnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Wielbicieli historii zachęcamy do udziału w spacerach historycznych po centrum Bielska-Białej, podczas których historyk Jacek Kachel opowie o dawnych dziejach miasta i jego okolic. Podczas wycieczek uczestnicy odwiedzą Plac Wolności i ulicę Zamkową oraz przypomną sobie wydarzenia związane z tymi miejscami.

Spacery historyczne po centrum Bielska-Białej poprowadzi Jacek Kachel, dziennikarz i historyk, który historię miasta zna od podszewki. W trakcie wycieczek po malowniczych bielskich alejkach opowie m.in. o powstaniu Czytelni Polskiej, działalności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, Bitwie nad Białą, tramwajach miejskich, placu Chrobrego i wielu innych ciekawych zagadnieniach, dzięki których uczestnicy będą mogli się zagłębić w stare dzieje Bielska-Białej.

W programie przewidziano dwa spacery historyczne po centrum Bielska-Białej z Jackiem Kachlem w roli przewodnika. Pierwszy z nich rozpocznie się już w sobotę 19 listopada o godzinie 10:00 na Placu Wolności. Z kolei drugi odbędzie się 3 grudnia o godzinie 10:00 – start na placu Bolesława Chrobrego.

fot. UM Bielsko-Biała / zbiory Jacka KachlaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.