Spacer po Beskidzie Małym z okazji Dnia Krajobrazu

Spacer po Beskidzie Małym z okazji Dnia Krajobrazu

Spacer po Beskidzie Małym z okazji Dnia Krajobrazu

Data Wydarzenia: 22 października, 2022;
Miejsce: Beskid Mały;

——

W dniu 20 października obchodzimy ustanowiony przez Radę Europy Dzień Krajobrazu. Z tej okazji Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wraz z RDOŚ Katowice i Nadleśnictwem Bielsko zapraszają na jesienny spacer po Beskidzie Małym z przewodnikiem w okolicy Przełęczy Przegibek, podczas którego uczestnicy będą mogli podziwiać piękno górskiego krajobrazu.

Trasa spaceru po Beskidzie Małym mierzy około 4 kilometry, jej przejście zajmie uczestnikom 1,5 godziny. Droga przebiegać będzie na przy granicy obszaru Natura 2000, a dokładniej od Przełęczy Przegibek poprzez leśne ścieżki aż do szczytu Gaiki. W ten sposób przewodnicy zaprezentują największe walory przyrodnicze Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, a także opowiedzą co nieco o historii jego powstania oraz o gatunkach roślin i zwierząt, które w nim żyją. Wszystko po to, by przybliżyć ludziom piękno Beskidu Małego.

Spacer po Beskidzie Małym odbędzie się w sobotę 22 października bez względu na warunki pogodowe – przewodnicy czekać będą na uczestników o godzinie 10:00 na parkingu na Przełęczy Przegibek. Udział jest całkowicie bezpłatny.

fot. RDOŚ Katowice – gov.plBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.