Zgon rowerzysty na szlaku - Grupa Beskidzka GOPR ostrzega!

Śmiertelny wypadek na szlaku – Grupa Beskidzka GOPR ostrzega!

 

Zgon rowerzysty na szlaku - Grupa Beskidzka GOPR ostrzega!

Data Wydarzenia: 2 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Z przykrością zawiadamiamy o pierwszym śmiertelnym wypadku podczas tegorocznego sezonu letniego w Beskidach. Grupa Beskidzka GOPR brała udział w akcji ratunkowej dotyczącej rowerzysty w okolicy Stacji Turystycznej na Słowiance – niestety mężczyzny nie udało się uratować pomimo wzorowo przeprowadzonych działań ratowniczych.

W dniu 2 lipca w godzinach wieczornych do Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku dotarło zgłoszenie z numeru alarmowego 112. Na czewonym szlaku blisko Stacji Turystycznej na Słowiance u jednego z rowerzystów doszło do nagłego zatrzymania krążenia – w chwili otrzymania zawiadomienia jego kolega prowadził już resuscytację. Na miejsce natychmiast wysłano odpowiednie służby, w tym zespół z Grupy Beskidzkiej GOPR i karetkę pogotowia z Węgierskiej Górki, akcję wspomagał też ratownik górski przebywający akurat w Stacji Turystycznej na Słowiance.

Niestety, pomimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować życia rowerzysty. Grupa Beskidzka GOPR ostrzega, by przed wyruszeniem na szlak zadbać o własne bezpieczeństwo, m.in. wstrzymać się przed podróżą w razie wystąpienia niepokojących objawów zdowotnych.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.