Skwer Matki Polki w Bielsku został odnowiony

Skwer przy pomniku Matki Polki został odnowiony

Skwer Matki Polki w Bielsku został odnowiony

Data Wydarzenia: 28 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Kolejna inwestycja w Bielsku-Białej dobiegła końca! Tym razem zupełnie nowy wygląd zyskał skwer przy pomniku Matki Polki w okolicy skrzyżowania ulic Jesionowej z Wiśniową – wszystko za sprawą funduszy pochodzących z Budżetu Obywatelskiego. Realizacja projektu wyniosła ponad 200 tysięcy złotych.

Skwer Matki Polki w Bielsku został odnowiony

Skwer zmienił się nie do poznania – ułożono ścieżki z płyt deptakowych, ustawiono ławki, kosze i leżaki parkowe, pojawiły się także nowe nasadzenia w postaci krzewów róż, bergenii czy liliowców. Ponadto powstała tam mała strefa aktywności fizycznej z urządzeniami do ćwiczeń. Pomnik Matki Polki doczekał się także renowacji. Projekt nie byłby możliwy do zrealizowania, gdyby nie środki finansowe z bielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Skwer Matki Polki w Bielsku został odnowiony

Skwer przy pomniku Matki Polki stał się teraz wyjątkowo atrakcyjnym miejscem do rekreacji i wypoczynku. Z odnowionego terenu mieszkańcy Bielska mogą korzystać już od 28 października.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.