Stowarzyszenie Olszówka przeciwko wycince na Sarnim Stoku

SKO wstrzymało budowę hoteli na Sarnim Stoku!

Stowarzyszenie Olszówka przeciwko wycince na Sarnim Stoku

Data Wydarzenia: 19 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Na wniosek obrońców przyrody i mieszkańców Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało postanowienie, według którego wstrzymano wykonanie decyzji środowiskowej na budowę hoteli na Sarnim Stoku – tej samej, którą w maju wydał inwestorowi sam Prezydent Miasta Bielsko-Biała. W praktyce oznacza to, że pomimo posiadania pozwolenia na budowę prace na granicy zespołu przyrodniczo-krajobrazowego nie mogą się rozpocząć.

Przypomnijmy, że konstowersje dotyczą budowy hoteli i apartamentowców na granicy bielskiego terenu chronionego. Organizacje, które bronią Sarniego Stoku (w tym m.in. Stowarzyszenie Olszówka), domagają się całkowitego unieważnienia decyzji środowiskowej ze względu na brak przeprowadzenia oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Obrońcy obawiają się, że wybudowanie kompleksu mieszkalno-hotelowego na Sarnim Stoku sprowadzi katastrofę na żyjące tam cenne okazy lokalnej flory i fauny.

Postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego to dopiero połowa sukcesu. Wstrzymanie decyzji środowiskowej na budowę hoteli na Sarnim Stoku sprawiło, że obrońcy zyskali czas na zyskanie większej ilości zwolenników i na zapoznanie ze sprawą organów wyższych. Jak ostatecznie zakończy się ta walka – przekonamy się wkrótce.

fot. Stowarzyszenie Olszówka – FB



Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.