Skarby z cieszyńskiej trówły - tradycje Śląska Cieszyńskiego

Skarby z cieszyńskiej trówły – tradycje Śląska Cieszyńskiego

Skarby z cieszyńskiej trówły - tradycje Śląska Cieszyńskiego

Data Wydarzenia: 16-18 września, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Chętnych do zapoznania się z naszą lokalną kulturą zapraszamy do udziału w 21. edycji festiwalu pod nazwą Skarby z cieszyńskiej trówły, gdzie w łatwy i przyjemny sposób można się zapoznać z tradycjami oraz obyczajami pochodzącymi ze Śląska Cieszyńskiego. W programie imprezy koncerty, jarmarki, warsztaty i wiele innych atrakcji!

Pomimo dość tajemniczej nazwy, festiwal Skarby z cieszyńskiej trówły pozwoli turystom zapoznać się z tradycjami ziemi cieszyńskiej. Tytułowa trówła to nic innego, jak ozdobna skrzynia, w której mieszkańcy dawnego Śląska Cieszyńskiego przechowywali drogocenne przedmioty o dużej wartości materialnej lub sentymentalnej.

Stąd w programie imprezy znajdą się wszelkie najbardziej znaczące elementy kultury cieszyńskiej – będą wystawy w Książnicy Cieszyńskiej, warsztaty z cieszyńskiego druku czy spacer po śladach dawnego rzemiosła. Oprócz tego nie zabraknie tradycyjnego jarmarku, degustacji lokalnych potraw i pysznego wina, a na scenie wystąpi ZPiT Ziemi Cieszyńskiej i Kapela Tekla Klebetnica.

Festiwal Skarby z cieszyńskiej trówły rozpocznie się już w piątek 16 września, choć główna część obchodów odbędzie się w weekend od 17 do 18 września. Więcej szczegółów na temat harmonogramu imprezy znajdziecie tutaj.

fot. Zamek CieszynCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.