Sensoryczny plac zabaw dla dzieci w Jaworzu

Sensoryczny plac zabaw dla dzieci w Jaworzu

Sensoryczny plac zabaw dla dzieci w Jaworzu

Data Wydarzenia: 7 lipca, 2022;
Miejsce: Jaworze, powiat bielski;

——

W dniu 7 lipca dokonano uroczystego otwarcia nowej strefy do spędzania wolnego czasu na powietrzu dla najmłodszych z powiatu bielskiego. W Gminie Jaworze oddano do użytku nowy sensoryczny plac zabaw dla dzieci, którego atrakcje mają na celu stymulowanie rozwoju i rozbudzanie ciekawości wobec świata, również u młodzieży z niepełnosprawnościami.

Sensoryczny plac zabaw dla dzieci w Jaworzu

Sensoryczny plac zabaw to miejsce, gdzie wszelkie urządzenia zostały skonstruowane w taki sposób, by wspomagać rozwój fizyczny i psychiczny najmłodszych. Przy czym wszystkie atrakcje przystosowano także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dlatego np. niewidomi czy niedosłyszący mogą z nich korzystać bez większego problemu. Przy każdym obiekcie znajduje się tabliczka informacyjna, która objaśnia sposób działania danego urządzenia.

Sensoryczny plac zabaw dla dzieci w Jaworzu

Przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensoryczny plac zabaw w Gminie Jaworze powstał w ramach projektu “EduPark” z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania Ziemia Bielska.

fot. Ziemia BielskaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.