Sarni Stok - hotele obok siedliska kumaka

Sarni Stok – hotele obok siedliska kumaka

Sarni Stok - hotele obok siedliska kumaka

Data Wydarzenia: 19 maja, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Jeden z najbogatszych Polaków, Sobiesław Zasada, ponownie pragnie inwestować w Bielsku-Białej. Po nieudanej próbie wybudowania centrum biznesowo-kongresowego tym razem zamierza postawić kompleks usługowo-mieszkaniowy – kilka dni temu otrzymał pozytywną decyzję środowiskową. Problem w tym, że tereny inwestycji przylegają do zespołu krajobrazowo-przyrodniczego Sarni Stok, czyli do chronionych siedlisk kumaka górskiego.

Co dokładnie chce wybudować Sobiesław Zasada? Plany inwestora zakładają powstanie zespołu zabudowy usługowo-mieszkaniowej na pięciu działkach w rejonie ul. Okrężnej o łącznej powierzchni około 19 hektarów. W skrócie na Sarnim Stoku pojawi się 12 budynków mieszkalnych, 10 budynków hotelowych i 1800 miejsc parkingowych – wszystko tuż obok naturalnego siedliska kumaka górskiego. Jak można się spodziewać, w ramach budowy niezbędna będzie wycinka sporej ilości drzew i wybetonowanie dużej ilości terenu niebezpiecznie blisko granicy zespołu przyrodniczo-krajobrazowego.

Inwestor zapewnia, że w trosce o populację okolicznych płazów powstaną także m.in. liczne oczka wodne, pasy zieleni pomiędzy budynkami i nowe nasadzenia roślin ozdobnych. Czy to wystarczy, by zachować równowagę ekosystemową na Sarnim Stoku? Czas pokaże.
Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (3)

Kto bogatemu zabroni

Zasada juz ma 100 lat.. pewnie jego dzieci buduja

ekoterrorysci wszystkiego zabronia!!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.