Rzeźba po kutnowsku

Rzeźba po kutnowsku w Galerii Sztuki ROK

Rzeźba po kutnowsku

Data Wydarzenia: 15 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Już 15 lipca o godzinie 16:00 w Galerii Sztuki ROK w Bielsku-Białej odbędzie się ciekawa wystawa tematyczna pod nazwą Rzeźba po kutnowsku – eksponaty prosto z Muzeum Regionalnego w Kutnie i prywatnej kolekcji pana Tadeusza Kacalaka pokażą nam początki powstania rzeźbiarstwa oraz rękodzielnictwa kutnowskiego.

Wystawa Rzeźba po kutnowsku podzielona będzie na cztery różne grupy tematyczne: o tematyce sakralnej i historycznej, o życiu codziennym chłopów, a także o wizerunku Diabła Boruty. Pośród eksponatów znajdziemy rzeźby Chrystusa i Matki Boskiej, szopki bożonarodzeniowe, figury ważnych postaci historycznych oraz przedstawienia istotnych wydarzeń z historii Polski. Wszystkie dzieła pochodzą z okresu po 1983 roku i na co dzień budzą naprawdę spore zainteresowanie wśród mieszkańców Kutna. Teraz będzie można je zobaczyć również w Bielsku-Białej.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy Rzeźba po kutnowsku, która będzie dostępna w Galerii Sztuki ROK aż do 23 września – wstęp jest całkowicie bezpłatny!

fot. Galeria Sztuki ROKBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.