Rzeka Soła - z wody wyciągnięto całe wory śmieci

Rzeka Soła – z wody wyciągnięto całe wory śmieci

——

Data Wydarzenia: 24 listopad, 2021;
Miejsce: powiat żywiecki – rzeka Soła, Jezioro Żywieckie.

——

Strażnicy rybaccy z SSR Żywiec zorganizowali kolejną, wielką akcję sprzątania rzeki Soły i okolic Jeziora Żywieckiego. W działaniach pomagali m.in. przedstawiciele Miasta Żywiec, Polskiego Związku Wędkarskiego Żywiec Zabłocie, Beskidzkiego WOPR, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Żywca i zwykli mieszkańcy – wszystko w trosce o środowisko i o jedną z najbardziej rozpoznawalnych rzek całego powiatu.

Rzeka Soła - z wody wyciągnięto całe wory śmieci

Puszki, butelki, plastikowe torby, kartony, nawet stare buty. To tylko nieliczne znaleziska, które udało się zebrać podczas wielu godzin walki z odpadami, poczynając od samego Żywca, poprzez Sołę, a kończąc na Jeziorze Żywieckim. Łącznie podczas akcji uzbierano kilkadziesiąt worków śmieci, które do tej pory spoczywały w wodzie, przy brzegu czy przy ścieżkach wokół nich. Bez wątpienia trudno sobie wyobrazić taki nawał odpadków unoszący się w nurcie rzeki.

Rzeka Soła - z wody wyciągnięto całe wory śmieci

Na zakończenie przyjemny akcent z końca męczącego dnia. Aby podziękować zaangażowanym za pomoc w sprzątaniu, SSR Żywiec uczciło akcję wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Rzeka Soła - z wody wyciągnięto całe wory śmieci

fot. SSR Żywiec Facebook

Komentarze (1)

krew człowieka zalewa jak widzi zaśmiecone rzeki, jeziora, lasy a nawet i ulice!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.