XVII Zawody na Orientację Ratowników Górskich

Rywalizacja ratowników z GOPR jako sposób na rozwój umiejętności ratowniczych

——

Data Wydarzenia: wrzesień 2021;
Miejsce: Kozia Góra – Stacja Ratunkowa Klimczok.

——

W tym roku odbyły się kolejne, już XVII Zawody na Orientację Ratowników Górskich, czyli wyścigi w parach polegające na przebyciu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Zawodnicy do dyspozycji mają jedynie mapę oraz kompas, są klasyfikowani w kilku kategoriach oraz na dwa dystanse, po drodze zaś czekają na nich zadania ratunkowe do wykonania albo punkty kontrolne do zdobycia.

Do organizowania takiej braterskiej rywalizacji skłania idea rozwijania umiejętności ratowniczych. Nie da się ukryć, że orientacja w terenie, obok zasad udzielania pierwszej pomocy, stanowi jedną z ważniejszych kompetencji przedstawiciela GOPR. Kiedy zawiedzie elektronika, ratownik jest zdany jedynie na własne zdolności, z tego powodu powinien wykazywać się bardzo dobrym przygotowaniem i kondycją fizyczną. Wspólne zmagania to po prostu niezwykle przyjemna forma ćwiczeń przed prawdziwą akcją.

fot. GOPR Beskidy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.