Ruszył remont jednych z najbardziej zniszczonych budynków w Bielsku

Ruszył remont jednych z najbardziej zniszczonych budynków w Bielsku

——

Data Wydarzenia: 16 listopada, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała, ul. Romana Dmowskiego 6 i 10.

——

Rozpoczął się remont dwóch budynków przy ulicy Romana Dmowskiego w Bielsku-Białej. Inwestycja jest finansowana ze środków finansowych z tzw. pożyczki rewitalizacyjnej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przebudowę rozpoczęto od prac demontażowych. Drugą, mniejszą budowlę, ze względu na wyjątkowo zły stan techniczny należy rozebrać i postawić od nowa. Oba zostaną jednak zaadaptowane do potrzeb niepełnosprawnych i osób w podeszłym wieku.

W odświeżonych obiektach mają powstać siedziby różnych instytucji społecznych. W wyremontowanych wnętrzach znajdzie się miejsce m.in. dla Centrum Seniora z wieloma pomieszczeniami szkoleniowo-konferencyjnymi, powierzchni biurowych dla młodych przedsiębiorców, archiwum Urzędu Miejskiego oraz siedziby Wydziału Geodezji i Kartografii. Oprócz tego, na szczytach budynków pojawią się zielone dachy z pnącą roślinnością. Przewiduje się, że prace remontowe zakończą się w przyszłym roku.

To pierwszy z zakładanych remontów. Władze miasta planują również odbudowę innych obiektów m.in. kamienicy przy pl. Rynek 11, kamienicy przy pl. św. Mikołaja 7 czy kamienicy przy ul. Józefa Pankiewicza 7.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Komentarze (2)

Fajnie! Bielsko się ładnie rozwija! 😊

Odnowienie takich ruin zwiększy wartość nieruchomości w około.

strach tam było chodzić

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.