Rewitalizacja Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Data Wydarzenia: 15 lipca, 2022;
Miejsce: Czechowice-Dziedzice, powiat bielski;

——

Kolejny teren zielony z powiatu bielskiego przejdzie metamorfozę. Po remoncie w Dolinie Potoku Czechowickiego, swojej rewitalizacji wkrótce doczeka się Park Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, popularnie zwany przez mieszkańców Laskiem. Zaplanowanie tej inwestycji było możliwe dzięki środkom pieniężnym, które Gmina otrzymała w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Rewitalizacja Parku Miejskiego ma ogromne znaczenia dla miasta ze względu na jego ulokowanie w samym centrum miejscowości. Z tego powodu zakłada się tam znaczące zmiany, m.in. przebudowę alejek, budowę placów zabaw i powstanie siłowni zewnętrznych oraz tężni. Do tych obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych dołączy także monitoring oraz nowe oświetlenie. Całość inwestycji wyniesie ponad 5 mln złotych, z czego tylko 110 tysięcy złotych Gmina Czechowice-Dziedzice wypłaciła ze swojego budżetu – reszta pochodzi z rządowego dofinansowania.

Władze miasta Czechowice-Dziedzice przykładają wielką wagę do tego, by Park Miejski stał się atrakcyjnym terenem wypoczynkowym o charakterze parkowo-rekreacyjnym z jednoczesnym poszanowaniem starego drzewostanu. Zakończenie rewitalizacji Lasku planowane jest jednak dopiero w 2024 roku. 

fot. UM Czechowice-DziedziceBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.