Reprezentanci Polski z pierwszymi punktami w Pucharze Świata

Reprezentanci Polski z pierwszymi punktami w Pucharze Świata

——

Data Wydarzenia: 29 listopad, 2021;
Miejsce: Istebna.

——

Trzeci dzień konkursu rozgrywanego w fińskim ośrodku narciarskim Ruka przywitał nas znakomicie. Polscy zawodnicy, w tym również ci pochodzący z regionu Beskidów, mogą się pochwalić pierwszymi punktami zdobytymi w tym sezonie zimowych zmagań, które później będą się liczyć do ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Jeden z biegaczy, Dominik Bury z Istebnej, wywalczył 3 honorowe punkty za 28 miejsce w biegu na dochodzenie na dystans 15 kilometrów techniką dowolną, czym powtórzył swój sukces z własnego debiutu w 2019 roku. Przy czym warto zauważyć, że osiągnięty przez niego wynik niewiele różni się od rezultatu uzyskanego przez tegorocznego zwycięzcę, czyli Alexandra Bolsunova z Rosji. Wcześniej Dominikowi Buremu udało się zająć 46 lokatę w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną.

Z kolei drugi biegacz, zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk zdobył 61 miejsce w biegu techniką dowolną oraz 85 miejsce posługując się techniką klasyczną.

Trzymajmy kciuki za reprezentantów Polski i Beskidów!

fot. Dominik Bury Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.