Remont Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zakończony!

Remont Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zakończony!

——

Data Wydarzenia: 30 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Oto dobra wiadomość dla miłośników bielskiego teatru. W ostatnim czasie zakończyła się trwająca od października modernizacja 100-letniego, zabytkowego gmachu, w którym mieści się siedziba Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Odnowieniu podlegała również fasada wraz z rzeźbą greckiego boga sztuki Apolla znajdującą się na daszku nad wejściem do budynku.

Prowadzony remont sprawiał mieszkańcom pewne utrudnienia, ponieważ rozstawione rusztowania utrudniały wejście do środka zwłaszcza osobom niepełnosprawnym – w związku z działaniami modernizacyjnymi czasowo zamknięte były podjazdy dla wózków inwalidzkich. Całe szczęście, prace renowacyjne zostały już wykonane, teren uprzątnięty, podjazdy oddane do użytku, a Teatr Polski wypiękniał w oczach i uzyskał nowy, świeży wygląd.

Budynek Teatru Polskiego w Bielsku-Białej to obiekt o niezwykłych walorach historycznych i estetycznych. Jako istotny element regionalnego dziedzictwa kulturowego zasługuje na regularne odnawianie.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.