Relacja filmowa z badań archeologicznych w Cieszynie

Relacja filmowa z badań archeologicznych w Cieszynie

Relacja filmowa z badań archeologicznych w Cieszynie

Data Wydarzenia: 27 lipca, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Mamy dla Was niezwykłą ciekawostkę. W odpowiedzi na zaciekawione głosy mieszkańców i turystów, dwie przedstawicielki grupy archeologów pracujących na Rynku w Cieszynie przygotowały specjalną relację filmową z prowadzonych przez siebie badań. Film ze sprawozdaniem znajduje się na kanale Youtube należącym do Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Na wspomnianej relacji filmowej o swojej pracy opowiadają pani Zofia Jagosz-Zarzycka z MŚC i pani Bożena Chojnacka z grupy Invictus. W trakcie filmu archeolożki oprowadzają nas po terenie wykopalisk na Rynku w Cieszynie, opowiadają o sposobie wykonywania kolejnych etapów prac oraz prezentują najważniejsze z dotychczasowych znalezisk. To wyjątkowa oraz niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć na własne oczy, jak dokonuje się odkryć archeologicznych – nagranie polecamy nie tylko miłośnikom historii.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z wykopalisk na Rynku w Cieszynie, którą można znaleźć tutaj.

fot. Miasto CieszynCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.