Ratownicy WOPR apelują o rozwagę!

Ratownicy WOPR apelują o rozwagę!

Ratownicy WOPR apelują o rozwagę!

Data Wydarzenia: 15 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Pogoda nad Jeziorem Żywieckim i w jego okolicach nie rozpieszcza. Przekonali się o tym turyści z jachtu żeglowego, których do brzegu musieli odholować ratownicy WOPR. W związku z tym oraz z innymi wypadkami woprowcy z Oddziału Rejonowego w Żywcu apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodami w regionie.

Warunki pogodowe prognozowane na ten weekend nie są najlepsze, a mają się jeszcze pogorszyć. Do wypływania w rejsy turystyczne nie zachęcają opady deszczu z silnym wiatrem i przelotne burze. Mimo to turyści wyruszają samodzielnie na wyprawy żeglarskie. Wieczorem w piątek 19 sierpnia dwójka turystów utknęła na Jeziorze Żywieckim, ponieważ silnik elektryczny w ich jachcie żaglowym odmówił posłuszeństwa. Ratownicy WOPR odholowali jednostkę aż do przystani Klubu Żeglarskiego “Halny” Bielsko-Biała.

Deszcze i silne wiatry sprzyjają powstawaniu najróżniejszych problemów czy awarii żaglówek. Z tego powodu ratownicy WOPR apelują o sumienną ocenę aktualnie panujących warunków atmosferycznych tuż przed wypłynięciem w rejs. Pamiętajmy, że pogoda nad jeziorami, tak samo jak wysoko w górach, może się diametralnie zmienić dosłownie w kilka minut.

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.