GOPR

Ratownicy GOPR na Babiej Górze mieli pełne ręce roboty

 

GOPR

Data Wydarzenia: 11-17 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Po tygodniu spokoju w Beskidach nadeszły znowu pracowite dni dla ratowników GOPR. W dniach od 11 do 17 lipca służby GOPR zanotowały aż 20 akcji ratunkowych, podczas których udzielono pomocy 24 osobom poszkodowanym turystom pieszym i rowerzystom. Najwięcej pracy mieli dyżurni ze Stacji Ratunkowej na Markowych Szczawinach na stokach Babiej Góry.

Ratownicy GOPR z Markowych Szczwin mieli pełne ręce roboty, ponieważ brali udział w 8 interwencjach w rejonie Babiej Góry. W trakcie swoich działań pomogli aż 12 osobom, w tym 5-osobowej rodzinie zagubionej na szczycie Diablaka, mężczyźnie z bólem kręgosłupa w trudno dostępnym przysiółku w Zawoi czy turystce z urazem kolana schodzącej w dół Babiej Góry. Jedna z poszkodowanych, kobieta z poważnym urazem głowy, została przetransportowana do szpitala przy pomocy śmigłowca LPR.

W Beskidach należy zachowywać ostrożność o każdej porze dnia, nocy oraz roku. Ratownicy GOPR apelują, by latem uważać na nagłe zmiany pogody w górach, a także monitorować jej prognozę przed wyjściem na szlak i w miarę możliwości również podczas spaceru.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.