Ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty

Ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty!

 

Ratownicy GOPR mają pełne ręce roboty

Data Wydarzenia: 13-18 grudnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Pierwszy tydzień prawdziwej zimy w Beskidach okazał się wyjątkowo intensywny – przez cały miniony tydzień ratownicy GOPR mieli pełne ręce roboty. Wszelkie działania utrudniały wyjątkowo trudne, zimowe warunki panujące w górach.

Ratownicy GOPR codziennie zmagali się z ogromnym nawałem pracy. Zajmowali się przygotowaniami do sezonu zimowego na terenie ośrodków narciarskich, pomagali Zespołom Ratownictwa Medycznego w dotarciu do trudno dostępnych przysiółków w Szczyrku, Jeleśni czy Zwardoniu, a także brali udział w kilku wyprawach ratunkowych – oprócz wspomnianej w poprzednim wpisie akcji poszukiwawczej na Babiej Górze goprowcy uratowali snowboardzistę w okolicy Malinowskiej Skały oraz dwóch narciarzy skiturowych z Pilska. Była również awaria kolei liniowej, którą udało się opanować przed przyjazdem ratowników GOPR.

W związku z trudnymi zimowymi warunkami panującymi na terenie Beskidów ratownicy GOPR apelują do turystów o rozwagę. Goprowcy przypominają, by na wyprawę w góry zabierać ze sobą latarkę, naładowany telefon i ciepłe ubrania oraz niezbędny sprzęt narciarski, w tym narty skiturowe, rakiety śnieżne, stuptuty czy raki.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.