Ranking Programu "Czyste Powietrze" - znamy wyniki!

Ranking Programu “Czyste Powietrze” – znamy wyniki!

——

Data Wydarzenia: 22 listopada, 2021;
Miejsce: Polska – woj. śląskie.

——

Polski Alarm Smogowy we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił kolejny kwartalny ranking ilości zgłoszeń właścicieli budynków jednorodzinnych do rządowego programu “Czyste Powietrze” – im więcej wniosków, tym wyższy wskaźnik i lepsza klasyfikacja w plebiscycie. Łącznie przebadano 2477 gmin w Polsce.

Okazuje się, że tutaj przodują pomniejsze gminy z województwa śląskiego – w pierwszej setce aż 52 miejsca zajmują przedstawiciele Śląska. W rankingu zwyciężyła gmina Godów, gdzie złożono łącznie 262 wnioski na 3721 gospodarstw domowych. Na drugiej pozycji uplasowała się Czerwionka-Leszczyny, a na trzeciej Jejkowice. Dla porównania, duże miasto Bielsko-Biała otrzymała 657 miejsce w plebiscycie.

Nie mniej jednak wyniki dobrze rokują, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie czysto ekologiczne. Według badań, 65% mieszkańców Śląska opowiedziało się za zakazem spalania węgla. Z tego powodu coraz więcej osób deklaruje chęć wymiany starych źródeł ogrzewania, czego odzwierciedlenie znalazło się w rankingu programu “Czyste Powietrze”.

Komentarze (2)

Ludzie mają gaz i kopciucha. Zalatwili sobie lewe zaświadczenie ze złomowania starego pieca i przygarnęli dotację na remont domu. W Polsce nigdy nie będzie normalnie.

Według mnie nie na pewno nie jest regułą, tylko zdarzają się nieliczne ewenementy, które po zadzwonieniu na straż miejską / policję zostaną odpowiednio ukarane.
Mieszkam w jednym z najbardziej zanieczyszonych miast w Polsce i czuję znaczną poprawę powietrza. W sąsiedztwie jak 4 lata temu połowa domów ogrzewało dom węglem, teraz każdy ogrzewa dom gazem lub pompą ciepła.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.