Rajdowiec z Cieszyna wicemistrzem świata

Rajdowiec z Cieszyna wicemistrzem świata

——

Data Wydarzenia: 21 listopad, 2021.
Miejsce: Cieszyn.

——

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2021 (WRC) właśnie się zakończyły. Po wyczerpującym pół roku zmagań, a także po niezwykle emocjonującej rywalizacji w finale zaserwowanej widzom przez utalentowanych rajdowców z całego świata poznaliśmy wreszcie wyniki. Nasz polski duet, czyli Kajetan Kajetanowicz w roli kierowcy i Maciej Szczepaniak jako pilot, wywalczył drugie miejsce na podium. Nie udałoby się tego osiągnąć bez wsparcia ze strony LOTOS Rally Team, sponsorów oraz wiernej Skody Fabii.

Cieszyński kierowca rajdowy może się pochwalić naprawdę imponującym wynikiem. Na siedem rozegranych wyścigów Polacy stawali na podium aż sześciokrotnie – zwyciężyli na torach w Chorwacji, Portugalii i na Akropolu, z kolei w Estonii, Katalonii i w Monzy zdobyli drugie miejsce. Jedynie w Sardynii ostatecznie ukończyli trasę na ósmej pozycji. Całokształt wyników dał im ostatecznie wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej, choć do mistrzostwa zabrakło naprawdę niewiele.

Dla całej załogi LOTOS to był jeden z najlepszych sezonów w karierze, ponieważ po ubiegłorocznym trzecim miejscu udało się powtórzyć sukces z 2019 roku.

fot. www.kajto.pl

Komentarze (4)

Hajto jest wielki!

Kajto glupi ciole!

ach ci cieszyniane!

Super mieć kogoś takiego z okolicy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.