Rajcza / Świnna: Wrześniowe Beskidzkie Lekcje Historii i Kultury

Rajcza / Świnna: Wrześniowe Beskidzkie Lekcje Historii i Kultury

——

Data Wydarzenia: 28 – 29 wrzesień.
Miejsce: Rajcza, Świnna.

——

Pozostały już dwa ostatnie spotkania dla nauczycieli edukacji regionalnej w ramach projektu autorstwa Lokalnej Grupy Działania “Żywiecki Raj”.

Dnia 28 i 29 września odbędą się kursy o tematyce folklorystycznej na terenie miejscowości Rajcza i Świnna.

Seria wrześniowych beskidzkich lekcji historii i kultury skierowana jest do dydaktyków, tj. nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, prowadzących zajęcia świetlicowe z dziećmi, a także wszystkich osób zajmujących się kształceniem najmłodszych w dziedzinie edukacji regionalnej. Liczba miejsc ograniczona, dlatego obowiązują zapisy – liczy się kolejność zgłoszeń, a więc kto pierwszy, ten lepszy.

Zaplanowano jeszcze dwa szkolenia na Żywiecczyźnie:

  • 28.09 – Rajcza – 16:30 – 18:30 – Centrum Kultury i Sportu;
  • 29.09 – Świnna – 16:30 – 18:30 – Gminny Ośrodek Kultury;

Na spotkaniach zainteresowani dowiedzą się, w jaki sposób przybliżyć młodzieży historię oraz kulturę górali żywieckich na podstawie opracowanych przez specjalistę scenariuszy zgodnych z aktualną podstawą programową.

Gościem specjalnym oraz ekspertem prowadzącym zajęcia będzie Anna Tomiak, czyli wykwalifikowany etnolog, pedagog i instruktor tańców ludowych.

Podczas dwugodzinnego spotkania zorganizowanego w formie warsztatów omówi przykładowe schematy lekcji z dziećmi i rozda uczestnikom materiały edukacyjne w postaci przewodników metodycznych do kształtowania wiedzy oraz umiejętności w zakresie edukacji regionalnej u najmłodszych.

To wspaniała propozycja dla tych nauczycieli, którzy pragną powiększyć swoje kompetencje zawodowe.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.