Punkty dla braci Bury w klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich

Punkty dla braci Bury w klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich

——

Data Wydarzenia: 1 styczeń, 2022;
Miejsce: Istebna.

——

Biegacze narciarscy nie odpoczywają nawet w okresie sylwestrowo-noworocznym. Dwóm braciom o nazwisku Bury, cieszyńskim zawodnikom związanym z klubem MKS Istebna, udało się zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata w biegach na nartach podczas międzynarodowych zawodów z serii Tour de Ski organizowanych w niemieckim Oberstdorfie w dniach 31 grudnia i 1 stycznia.

Młodszy z braci, 25-letni Dominik Bury, znacznie lepiej poradził sobie w biegu sylwestrowym, gdzie startował na 15 kilometrów techniką dowolną i ukończył wyścig na 30 miejscu. Dzień później poszło mu nieco gorzej, ponieważ zakończył rozgrywkę na eliminacjach, osiągając 44 pozycję na liście startujących. W sumie, po 14 turniejach, do tej pory zgromadził 9 punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.

Z kolei starszy, 26-letni Kamil Bury lepiej wypadł w noworocznym sprincie techniką klasyczną – dostał się do ćwierćfinału i zajął 24 miejsce. Przy czym warto wspomnieć, że w eliminacjach do biegu wywalczył 18 lokatę. Ten sukces pozwolił mu uzyskać pierwsze 7 punktów w trwającym obecnie sezonie narciarskim.

Kolejny zawody z serii Tour de Ski, w których wezmą udział bracia Bury, odbędą się dopiero 14 stycznia we Francji.

fot. UG Istebna

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.