Punkt pomocy dla uchodźców zamknięty po niespełna dwóch miesiącach 

Punkt pomocy dla uchodźców zamknięty po dwóch miesiącach

Punkt pomocy dla uchodźców zamknięty po niespełna dwóch miesiącach 

Data Wydarzenia: do 13 maja, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Jakiś czas temu informowaliśmy o otwarciu nowego punktu zbiórki i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy, który umieszczono przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Teraz okazuje się, że punkt pomocy w pawilonie dawnego Tesco zostanie zamknięty już wkrótce, bo w piątek 13 maja. Powód jego zamknięcia jest prosty – znikoma aktywność darczyńców powoduje ogromne braki w zaopatrzeniu.

Jak twierdzi naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, formuła tego punktu zbiórki i wydawania darów po prostu się wyczerpała. Wszystkie ośrodki borykają się z problemem z zaopatrzeniem, zwłaszcza w żywność oraz środki chemiczne. Dlatego władze miasta zdecydowały, że należy skupić się na największych punktach pomocowych, w których przebywa największą ilość uchodźców, czyli tych zarządzanych przez Caritas, Polski Czerwony Krzyż czy ATH. W związku z tym mały, funkcjonujący niespełna dwa miesiące punkt pomocy w dawnym Tesco zostanie zamknięty do końca tygodnia.

Wszystkie niewykorzystane produkty z punktu pomocy w dawnym Tesco powędrują do innych ośrodków zbiórki lub w razie potrzeby do MOPS albo innych instytucji pozarządowych.

fot. UM BB
Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.