Pumptruck w Gminie Lipowa już otwarty!

Pumptruck w Gminie Lipowa już otwarty!

Pumptruck w Gminie Lipowa już otwarty!

Data Wydarzenia: 10 sierpnia, 2022;
Miejsce: Lipowa, powiat żywiecki;

——

Na swojej stronie internetowej Gmina Lipowa zamieściła zdjęcia nowego obiektu dla zapalonych i początkujących rowerzystów. Mowa o pumptrucku, czyli specjalnym placu do rekreacyjnej jazdy rowerem po wyznaczonym torze, na którym wykorzystuje się ciekawą technikę ruchów typu góra-dół. Realizacja inwestycji wyniosła aż 593 tysiące złotych.

Pumptruck to nic innego jak specjalnie wytyczony, falisty tor dla rowerów, który nadaje się dla mniej lub bardziej doświadczonych rowerzystów. Aby się po nim jeździć nie trzeba nawet pedałować – wystarczy pochylać się rytmicznie w górę lub w dół razem ze zmianą wysokości podłoża. Plac w Gminie Lipowa składa się z dwóch takich torów: pierwszy o długości 152 metrów przeznaczony jest dla dorosłych, a drugi o długości 40 metrów zbudowano z myślą o dzieciach. Można się po nich poruszać nie tylko na rowerze, ale też na hulajnodze, na rolkach czy na deskorolce.

Pumptruck w Gminie Lipowa już otwarty!

Jak uważa Wójt Gminy Lipowa, pumptruck może się stać ciekawą atrakcją dla mieszkańców i turystów głównie dlatego, że drugiego tak dużego placu do jazdy rowerem w okolicy po prostu nie ma. Obiekt został już oddany do użytku, lecz wkrótce pojawią się na nim jeszcze kamery monitoringu ze względu na akty wandalizmu, do których doszło tuż po zakończeniu prac budowlanych na placu.

fot. Gmina Lipowa / Jan Góra – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.