Przygarnij Brat(k)a, czyli akcja wymiany roślin w Żywcu

Przygarnij Brat(k)a, czyli akcja wymiany roślin w Żywcu

Przygarnij Brat(k)a, czyli akcja wymiany roślin w Żywcu

Data Wydarzenia: 23 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Oto prawdziwa gratka dla miłośników ogrodnictwa! Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu organizuje nietypową akcję pod nazwą Przygarnij Brat(k)a, czyli wielką wymianę roślin. To nowa cykliczna inicjatywa, która polega na wymienianiu się niechcianymi sadzonkami z innymi ogrodnikami – w ten sposób próbuje się zapobiegać wyrzucaniu młodych pędów na śmietnik.

Akcja Przygarnij Brat(k)a finansowana jest m.in. ze środków z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Jej główny cel to propagowanie idei no waste i stworzenie bezpiecznej, przyjemnej przestrzeni do przekazywania sobie sadzonek lub nasion pomiędzy mieszkańcami Żywca. Do akcji zgłosić się można w stałych punktach wymiany roślin, podczas plenerowych imprez i poprzez media społecznościowe. Wystarczy w ustalone miejsce przynieść swoją doniczkę z niechcianym kwiatkiem i wymienić ją na inny okaz.

Pierwsze spotkanie ogrodników w ramach akcji Przygarnij Brat(k)a odbędzie się już 23 sierpnia w godzinach od 10:00 do 14:00 w Parku Zamkowym. Dwie kolejne będą mieć miejsce 31 sierpnia i 28 września. Z kolei stałe punkty wymiany roślin rozpoczną funkcjonowanie od 29 sierpnia i będą działać:

  • przy Miejskim Centrum Ekologicznym;
  • w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej;
  • w Klubie PAPIERNIK;
  • w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych;

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Miasta Żywca.

fot. Miasto ŻywiecŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.