Przebudowa kładki dla pieszych i rowerów na rzece Wisła

Przebudowa kładki dla pieszych i rowerów na rzece Wisła

——

Data Wydarzenia: 4 listopad 2021;
Miejsce: Wisła.

——

Na terenie Miasta Wisła postawiono nową kładkę na rzece – jej budowa kosztowała ponad 700 tysięcy złotych.

Konieczność stworzenia nowego mostu dla ludzi i jednośladów całkowicie od podstaw wywiązała się z powodu wyjątkowo złej kondycji starej kładki, istniejącej do tej pory we wskazanym miejscu, która zagrażała bezpieczeństwu przechodniów.

W związku z tym poprzedni obiekt rozebrano, a dzięki środkom finansowym przyznanym z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego na rok 2021 w ramach akcji Śląski Pakiet Turystyki. Finalnie inwestycja okazała się droga, ale skuteczna.

Dziś, nowoczesna, stabilna kładka o konstrukcji łukowej jednoprzęsłowej z długimi barierkami jest już czynna i pozwala przejść z jednej strony rzeki Wisły na drugą. Przy czym ten konkretny most ma ogromne znaczenie dla zaplecza turystycznego miasta, ponieważ łączy istotne atrakcje z punktu widzenia turysty, czyli Park Kopczyńskiego z ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym składającym się m.in. z kompleksu basenów, boiska do siatkówki i siłowni na wolnym powietrzu.

fot. Facebook: Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.