Pracowity świąteczny weekend dla ratowników GOPR

Pracowity świąteczny weekend dla ratowników GOPR

——

Data Wydarzenia: 24 – 26 grudzień, 2021;
Miejsce: Beskidy;

——

Ratownicy z wszystkich siedmiu stacji dyżurnych służb GOPR nie mieli okazji odpocząć podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. W miniony świąteczny długi weekend, czyli jedynie w ciągu trzech świątecznych dni, ratownicy wyjeżdżali w teren aż 37 razy, udzielając pomocy w aż 9 górskich wypadkach.

Pracowity świąteczny weekend dla ratowników GOPR

Ostatni, najnowsze zdarzenie wydarzyło się w południe w dniu 26 grudnia. Zgłoszenie dotyczyło 53-letniego turysty podróżującego po żółtym szlaku w kierunku Przełęczy Karkoszczonki. Mężczyzna nagle stracił przytomność, wskutek czego doszło do całkowitego zatrzymania akcji serca. Dyżurni z CSR Szczyrk i SR Klimczok, którzy przybyli błyskawicznie na miejsce, podjęli resuscytację rozpoczętą w sposób prawidłowy przez przypadkowych przechodniów i po wznowieniu pracy serca poszkodowany został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Obecnie przebywa w szpitalu.

Oprócz akcji na terenach górskich ratownicy brali udział także w 28 pomniejszych kolizjach i wypadkach narciarzy na obszarze okolicznych ośrodków narciarskich, które zabezpiecza Beskidzki Oddział GOPR.

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.