Prace archeologiczne i przebudowa na Rynku w Cieszynie

Prace archeologiczne i przebudowa na Rynku w Cieszynie

Prace archeologiczne i przebudowa na Rynku w Cieszynie

Data Wydarzenia: 1 czerwca, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Nadchodzą ogromne zmiany! Wkrótce rozpocznie się przebudowa Rynku w Cieszynie, która ma wprowadzić szereg usprawnień i udogodnień. Remont poprzedzą pierwsze w historii miasta prace archeologiczne, jakich do tej pory nigdy tam nie wykonywano.

Modernizacja Rynku w Cieszynie wynika przede wszystkim z potrzeb natury konserwacyjnej, ponieważ ostatnie roboty tego typu odbyły się tam podczas II wojny światowej. Obecna inwestycja jest częścią ogromnego projektu pt. “Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”, którego wartość przekracza aż 11 mln złotych. W ramach przebudowy na Rynku w Cieszynie pojawi się więcej zieleni, wyrówna się chodniki, odrestauruje się Studnię Trzech Braci, a także poprawi się sieć energetyczną, która niejednokrotnie utrudniała organizację wydarzeń kulturalnych w centrum miasta.

Remont Rynku w Cieszynie poprzedzą pierwsze w historii miasta prace archeologiczne, z którymi wiążą się duże nadzieje. Burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz uważa, że przy okazji przebudowy warto zajrzeć pod powierzchnię cieszyńskiego rynku i sprawdzić, jakie artefakty kryją się pod ziemią. Zarówno prace archeologiczne, jak i modernizacyjne ruszą zaraz po dopełnieniu wszelkich formalności.

fot. WikipediaCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Komentarze (2)

Zieleń jest ok, w cieple dni przyda sie troche cienia

wszyscy przebudowuja rynki przed wyborami pewnie to bedzie glowne haslo wyborcze

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.